tel.:053 442 4947      office@acs-sro.sk

Innovation Award B60/10C

20160127130538_10067060_popup.jpg

Spoločnosť Kärcher vyhrala so svojím sacím mopom B 60/10 C na špecializovanom veľtrhu čistiacej techniky ISSA/Interclean 2014 v Amsterdame cenu za inováciu Innovation Award: zo 66 uchádzačov vybrala medzinárodná porota ako celkového víťaza jedinečné zariadenie, ktorým švábsky špecialista na čistenie vytvoril úplne novú kategóriu produktov. Grémium obzvlášť vyzdvihlo jednoduché a z hľadiska nákladov efektívne fungovanie sacieho mopu.

Kärcher výhercom Innovation Award der ISSA/Interclean 2014

kaercher_overall_winner_highres.jpgModel B 60/10 C uzatvára medzeru medzi umývacím automatom a umývaním pomocou vedra a mopu. Jednoduchá manipulácia s ručnými čistiacimi zariadeniami sa pozdvihla na hygienickú, bezpečnú a ergonomickú úroveň. Nový sací mop vyzerá a pracuje ako kompaktný umývací automat – ale úplne bez elektriky. Používanie je obzvlášť jednoduché. Obsluhujúca osoba iba posúva mop pred sebou; čistiaci roztok pritom iba pomocou gravitácie vyteká z nádrže na čistú vodu na stieraciu hlavu s čistiacim padom. Mechanické čerpadlo vo vnútri, ktoré je poháňané prídavným kolieskom pod strojom, sa v rovnakom pracovnom kroku postará o odsávanie: Špinavá voda, ktorú zbierajú sacie stierky na stieracej hlave,  sa potom zbiera v zvláštnej nádobe.

V porovnaní s mopom pracuje toto zariadenie vždy hygienicky s čistou vodou. Ďalšie plus: Podlaha je okamžite znovu suchá a môže sa používať – nebezpečenstvo pošmyknutia je zažehnané a zabráni sa tak aj rýchlemu opätovnému znečisteniu.

Vďaka svojej pracovnej šírke 60 cm je čistenie pomocou nového zariadenia až päťkrát rýchlejšie ako pomocou vedra a mopu. Používateľ ušetrí čas a náklady. Okrem toho môže pracovať ergonomicky, nakoľko namáhanie pri ručnom stieraní a žmýkaní odpadá.